CEV School Volleyball

Logo for white background

Projekt Rasti z odbojko vse obsežnejši

V Luksemburgu je v okviru projekta CEV School Project, v katerega je vključenih že 27 evropskih zvez, potekala dvodnevna delavnica. OZS na področju promocije in razvoja odbojke v šolah s CEV sodeluje od leta 2018, k projektu pa je doslej pristopilo že 153 slovenskih osnovnih šol.

V Luksemburgu se je v ponedeljek zbralo 22 projektnih vodij, ki so se doslej redno sestajali le preko spletnih konferenc in sestankov, tokrat pa so svoje delo in aktivnosti kolegom iz drugih držav lahko predstavili na sedežu Evropske odbojkarske konfederacije (CEV). Veliko pozornosti so namenili tudi primerom dobre prakse, novim idejam in povezovanju med zvezami, zelo pomembna pa je tudi odločitev CEV, da bo v novem štiriletnem ciklu projekt razširila na več starostnih skupin, in sicer iz skupine otrok od 8. do 12. leta starosti na skupine otrok od 6. do 14. leta starosti.

“Dvodnevna delavnica je bila zelo dobra priložnost, da se pogovorimo o nadaljnjih usmeritvah projekta. Zelo sem ponosen na to, da si vse zveze, ki so vključene v projekt, močno prizadevajo za to, da bi čim več otrok vključile v odbojkarske aktivnosti. Kot krovna evropska organizacija moramo izkoristiti naše možnosti in pomagati učiteljem in trenerjem, da otrokom odbojko predstavijo v najlepši možni luči,” je dejal vodja razvojnega oddelka pri CEV, Vuk Karanović.

Foto: CEV

Tudi za Odbojkarsko zvezo Slovenije je projekt, ki ga pri nas lahko prepoznamo pod znamko Rasti z odbojko, zelo pomemben. “Na OZS smo se za sodelovanje v prijavili pred petimi leti in bili s kandidaturo uspešni. Naš prvoten cilj je bil, da skozi projekt povežemo slovenske odbojkarske klub in osnovne šole. Ocenjujem, da smo z dosedanjim delom lahko zadovoljni, saj se je na naše razpise doslej odzvala skoraj polovica klubov, ki so k sodelovanju pritegnili že 153 šol. Izvedli smo precej promocijskih aktivnosti in festivalov za otroke, v slovenski jezik smo prevedli tudi priročnik za učenje odbojke za trenerje in učitelje, v načrtu je še kampanja z našimi reprezentanti. Iz Luksemburga prinašamo nekaj svežih idej, s katerimi želimo še naprej razvijati in širiti naš projekt,” je dejala vodja projekta za Slovenijo, Ana Oblak.

V okviru projekta se od leta 2019 odvija tudi Evropska trenerska konvencija, prvo je v organizaciji Odbojkarske zveze Slovenije gostila Kranjska Gora. Predavanj in delavnic, ki so jih na naših tleh in v Skopju vodili priznani odbojkarski strokovnjaki, se je udeležilo že 15 slovenskih trenerjev in učiteljev.